Naar de inhoud

Diefstal nu bezig? Bel 112. Anders: 0900-8844 (NL) of 101 (BE).

Cijfers over autodiefstal in Nederland en België

Hoeveel auto's er in Nederland worden gestolen, waar dat gebeurt en hoe vaak een zaak wordt opgelost. De landelijke cijfers komen rechtstreeks uit de openbare tabellen van het CBS en ververst deze site zelf. Daaronder staat wat mensen hier zelf hebben gemeld.

Wat er op dit platform staat

Er staan nog geen bevestigde meldingen. Zodra ze binnenkomen verschijnen de aantallen per merk, per regio en per maand hier vanzelf — we tellen alleen wat er echt is.

Diefstal van personenauto's in Nederland

In 2025 registreerde de politie 5.505 diefstallen van een personenauto. Daarvan werd 3.5% opgehelderd.

Regio202020212022202320242025
Nederland6.6005.5206.1056.0555.7055.505
Groningen654560859075
Fryslân403045505550
Drenthe405065606055
Overijssel180135145130120120
Flevoland115100130180140125
Gelderland685475530560560515
Utrecht340265290320310330
Noord-Holland1.6051.4051.3601.3251.220970
Zuid-Holland1.7451.3551.5701.4601.0901.345
Zeeland403540505040
Noord-Brabant1.0509001.0701.0001.000965
Limburg6907257908301.015915

Bron: CBS, tabel 83651NED (geregistreerde diefstallen, soort diefstal “diefstal van personenauto”). Opgehaald op 2026-10-17. Vrij te gebruiken met bronvermelding.

Over België

Voor België tellen we alleen onze eigen meldingen. De federale politie publiceert criminaliteitscijfers per politiezone, maar niet als open databestand dat we automatisch kunnen bijhouden. Zodra dat wel kan, staat het hier.

Overnemen mag

Ben je journalist of onderzoeker en wil je deze cijfers gebruiken? Dat mag, met bronvermelding. De landelijke cijfers komen van het CBS en zijn openbaar; onze eigen aantallen zijn wat mensen hier zelf hebben gemeld en zijn dus geen landelijk beeld. Vraag je je af hoe we tot een getal komen, mail ons dan — we leggen het gewoon uit.